Novinky

Stavba plotu v zimě? My říkáme ANO!

Stavba plotu zima

Zima je období, kdy zahrádky a stavby spí. Mnozí se však po celou zimu těší na jaro, a rádi by si postavili nový plot. Jeho stavbu však nechávají až na jaro. Proč však nevyužít klidného zimního období a připravit se na jaro? Vždyť ploty jde stavět po celý rok!

 

V zimě zamrzá půda pouze na povrchu. Čím hlouběji budeme kopat základy plotu, tím více rozmrzlá zemina je. A proto lze tohoto přírodního kouzla využít a nebát se stavět v zimních měsících. Je třeba však myslet na to, že při betonování sloupků je nutné beton ošetřit speciálním aditivem. V teplotách pod nulou by totiž zamrzající beton popraskal. K tomu používáme takzvaný plastifikátor, který zvyšuje plasticitu a tekutost tvrdnoucí malty. Plastifikátor při tvrdnutí zajistí, že beton tvrdne pomaleji. Díky pomalejšímu vypařování vody nepopraská. Je nutné však myslet také na to, že chemický proces tvorby betonu je hotový až na jaře. To znamená, že úplnou pevnost získá až po několika dnech plusových teplot. Po vybudování betonování sloupků lze samotné pletivo, nebo plotové dílce namontovat při jakékoliv teplotě.

Odborníci z firmy A+J ploty mají letité zkušenosti se stavbou plotů i v teplotách hluboko pod nulou. Rádi vám poradí s tím, jak plot postavit ve velkých mrazech. A pokud si na to sami netroufnete, plot vám i postaví!

Zeptejte se na cokoliv

Kontaktní formulář

Anketa

Nakupujete na internetu plotový materiál?

Ano, pravidelně - 50%
Ano, nepravidelně - 50%
V případě výjimečné nabídky - 0%
Ne, nikdy - 0%

Hlasujících: 2
Hlasování skončilo.