Novinky

Otevřená zahrada v Brně, pro odpočinek i poznání

Otevřená zahrada v Brně

Nadace Partnerství připravila unikátní ekologický projekt, který oživil část zpustlých měšťanských zahrad na úpatí Špilberku směrem od Obilního trhu. Nový prostor je zpřístupněn veřejnosti. V samotném středu Brna takto vznikla interaktivní a hravá zahrada se vzdělávacím programem pro děti i dospělé se zájmem o přírodu. Přidružená stavba je navržené jako zelená stavba v pasivním energetickém standardu.

Mimo vzdělání místo nabízí občanům také možnost odpočinku. V areálu u brněnské ulice Údolní se nachází budova poradenského centra, která využívá řadu unikátních technologií a v kategorii administrativních budov má nejnižší spotřebu primárních energií v České republice.

Ploty otevřená zahrada Brno

Celá stavba je také unikátní architektonický kousek. Krásná zahrada připomíná přírodu každým coulem. A proto bylo důležité vhodně zvolit systém plotu a oplocení tohoto areálu. Ploty vybudovala firma A+J ploty. "Dbali jsme na každý detail tak, aby oplocení nebylo rušivým prvkem. A myslím, že se to podařilo", řekl majitel firmy Josef Juráček. Na výstavbu plotu bylo potřebováno asi 200 metrů pozinkovaného čtyřhranného pletiva. Celý systém byl doplněna několika brankami. Přijďte se podívat na unikátní projekt a povšimněte si, že i ploty a oplocení mohou hrát významnou roli na stavbách.

Ploty otevřená zahrada Brno

Více informací o projektu se dočtete zde.

Více o stavbě plotu u této stavby se dočtete zde.

Zeptejte se na cokoliv

Kontaktní formulář

Anketa

Nakupujete na internetu plotový materiál?

Ano, pravidelně - 50%
Ano, nepravidelně - 50%
V případě výjimečné nabídky - 0%
Ne, nikdy - 0%

Hlasujících: 2
Hlasování skončilo.