Novinky

Brno - Obora Holedná

Oplocení poplastované pletivo Brno obora Holedná
OPLOCENÍ PROTI ÚNIKU ZVĚŘE

Použito pozinkované pletivo
Realizace podzim 2012
Délka 3000 m

Mezi brněnskými sídlišti Jundrov, Kohoutovice a Bystrc se nachází jedinečná přírodní lokalita obora Holedná. Jedná se o účelové myslivecké zařízení sloužící obornímu chovu mufloní a daňčí zvěře. Tato obora je svým umístěním uprostřed velkého města naprosto výjimečná, protože zejména děti z měst nemají tolik příležitostí vidět na vlastní oči život divoké zvěře. V samostatně oddělené části obory žijí divoká prasata.

Vzhledem k umístění obory mezi obytnými částmi Brna bylo nutné vybudovat složitý systém oplocení v kombinaci různých typů oplocení a plotů. Většinou bylo instalováno pletivo s oky 100x100 mm o síle drátu 4 mm, které má mimořádnou pevnost a odolnost. Pletivo bylo osazeno na bytelné betonové sloupky, které byly vsazeny do děr vrtaných v kamenitém terénu. Velká svažitost terénu umocnila celkovou náročnost instalace celého oplocení. Demontáž stávajícího plotu byla prováděna souběžně s novým oplocením kvůli zamezení úniku zvěře. Tento typ plotu je vhodný do drsnějších podmínek.

V celém areálu se ve všech ročních obdobích procházejí a relaxují každý den stovky návštěvníků. Ti do obory vstupují samozavíracími brankami. Pro vjezd údržbových vozů Lesů města Brna slouží kovové brány. Oplocení od firmy A+J ploty zajišťuje bezpečnost pro zvířátka i pro návštěvníky obory.

Řešení oplocení

Řešení oplocení

Anketa

Nakupujete na internetu plotový materiál?

Ano, pravidelně - 50%
Ano, nepravidelně - 50%
V případě výjimečné nabídky - 0%
Ne, nikdy - 0%

Hlasujících: 2
Hlasování skončilo.