Novinky

Věznice Mírov

Plot věznice Mírov
OPLOCENÍ PRO ZABEZPEČENÍ VĚZNICE
Použito poplastované pletivo
Realizace 2000
Délka ---

Také odtud se mu podařilo 29. října 2000 kolem 18:15 hodin opět uprchnout. Je tak zřejmě jediným vězněm, kterému se podařilo z této věznice uprchnout. Utéct s ním měl i Martin Vlasák, dvojnásobný vrah a Kajínkův kamarád, který však (zřejmě kvůli momentálnímu zkratu) zůstal v cele.

Věznice Mírov je známá hlavně kvůli vězni Jiřímu Kájínkovi. Ten z tohoto vězní, které je v bývalém středověkém hradě blízko Šumperku, utekl 29. října v roce 2000 kolem 18. hodiny. Stal se jediným vězněm, který dokázal překonat bezpečnostní zábrany a oplocení této věznice. Tehdy s ním měl v plánu utéci i Kájínkův kamarád Martin Vlasák, který však v poslední chvíli v cele zůstal.

Během několika hodin vedení věznice vydalo příkaz ke zvýšení zabezpečení vězení proti úniku vězňů. Tato bezpečnostní opatření obsahovala i výstavbu nové řady oplocení. Tento plot v následujícím týdnu vybudovala firma A+J ploty. Jednalo se o poplastované pletivo o výšce 6 metrů! Ploty a oplocení věznice byly doplněny dalšími zabezpečovacími prvky, žiletkovými a ostnatými dráty.

Zdroj: Wikipedia a Aktuálně.cz

Řešení oplocení

Řešení oplocení

Anketa

Nakupujete na internetu plotový materiál?

Ano, pravidelně - 50%
Ano, nepravidelně - 50%
V případě výjimečné nabídky - 0%
Ne, nikdy - 0%

Hlasujících: 2
Hlasování skončilo.